wtorek, 13 grudnia 2011

Jak skutecznie zwalczyć szkodniki w starym drewnianym domu?

Przy zakupie domu zwracamy uwagę na jego piękno, lokalizację oraz na urodę okolicy, w której się znajduje. By być bliżej natury, mieszkańcy dużych miast coraz chętniej kupują i odnawiają stare drewniane budynki położone na uboczu, wśród zieleni. Domy takie posiadają niepowtarzalny urok, jednak zazwyczaj wymagają ogromnego nakładu pracy przy renowacji. Oraz odpowiednich środków. 
Kupując dom z drewna lub zbudowany w oparciu o drewniany szkielet, często nabywamy nieruchomość zaatakowaną przez szkodniki. Niekiedy nawet bez pomocy specjalisty zauważymy ślady ich bytności: ciche "chrobotanie" oraz niewielkie otwory o regularnych kształtach, świadczące o obecności długich korytarzy wewnątrz drewnianych elementów konstrukcyjnych. Takie skazy w drewnie najczęściej powodują kołatki, spuszczele, borodzieje i miazgowce. Uszkodzenia drewna powodowane przez te owady nie tylko są nieestetyczne; to bardzo poważne zagrożenie dla konstrukcji naszego domu, a więc i dla nas samych.

Jeśli stwierdzimy ponad wszelką wątpliwość, że w drewnianych elementach konstrukcji domu są szkodniki, musimy je zlikwidować. W tym celu powinniśmy zaimpregnować je preparatem, który nie tylko zabezpiecza drewno przed ponownym atakiem szkodników, ale także wykazuje silne działanie owadobójcze, dzięki czemu likwiduje już istniejące zagrożenie. By walka ze szkodnikami penetrującymi drewno była szybka i skuteczna, firma Selena stworzyła preparat do ochrony i uzdrawiania drewna Tytan Impregnat owadobójczy.
Dzięki innowacyjnej kombinacji trzech biocydów skutecznie zwalcza on wszystkie szkodniki drewna, które mogą zaszkodzić naszemu drewnu. Niezwykle ważną cecha impregnatu firmy Selena jest jego odporność na zwietrzenie, a co za tym idzie, wyjątkowa trwałość w zabezpieczaniu drewna. Preparat, w odróżnieniu od swoich rynkowych odpowiedników, nie zawiera benzyny. Sprawia to, że nie jest palny i można go nanosić przez natrysk, co bardzo ułatwia zastosowanie. Skuteczność zwalczania owadów i larw zwiększa fakt, iż Tytan Impregnat owadobójczy wnika głęboko drewno, oczyszczając z larw biel drewna.
Najskuteczniejszym sposobem impregnacji jest impregnacja zanurzeniowa, choć możliwa do stosowania jedynie na drobnych elementach. Na duże konstrukcje impregnat nanosi się przez jedno- lub dwukrotne malowanie albo natrysk. Jeśli mamy do czynienia z grubymi belkami – na przykład w domu z bali – możemy wzmocnić działanie preparatu przez nawiercenie co 30 cm otworów na głębokość 2/3 belki i wstrzyknięcie go do środka.
Dużym udogodnieniem dla użytkownika jest dostępność preparatu w 2 wersjach. Jedna z nich to Tytan Impregnat Owadobójczy do Drewna gotowy do użycia, którego nie trzeba rozcieńczać. W drugiej wersji preparat przyjmuje formę koncentratu do rozcieńczania w proporcji 1:4. Z 5 litrów koncentratu otrzymujemy 25l gotowego produktu. Dzięki skoncentrowaniu wydajność jest dużo większa, co ma niemałe znaczenie, gdy drewno stanowi główny materiał budowlany domu.
Po zakończeniu procesu impregnacji pomieszczenie należy intensywnie wywietrzyć.

Zastosowanie impregnatu TYTAN Professional daje nam możliwość pozbycia się szkodników drewna. Dzięki niemu zlikwidujemy zagrożenie z ich strony i zapewnimy sobie spokój na długie lata.

Producent: Selena SA, ul. Grabiszyńska 241 B, 53-234 Wrocław, www.selena.pl infolinia 0 801 350 500 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz