sobota, 8 grudnia 2012

Ocalić od zapomnieniaA tak mnie naszło ostatnio przy szklaneczce czegoś rozgrzewającego ,że wątek główny bloga rozmywa się troszku .
Więc poprawek kilka wprowadzić należy , nie ,nie zamierzam rezygnować …,tylko porządek pewien wprowadzić i kilka wyjaśnień umieścić.

Po pierwsze celem usystematyzowania przekazu informacje o pasjach i innych dokonaniach technicznych ,znajdują się obecnie w blogu : http://skarbyzodzysku.blogspot.com
Skarby z odzysku – dokonania techniczne ,renowacja, rewitalizacja ;)

Miejsca ciekawe które znalazłem, odwiedziłem lub odgrzebałem informacje o nich i ludziach nimi związanymi  itp. znajdować się będą od dziś na: http://ocalic.blogspot.com
Ocalić od zapomnienia- miejsca ciekawe warte polecenia, zobaczenia  ;)

Zapytacie zapewne co zatem na tym blogu się znajdzie? – a no mam nadzieje, że wszystko co ze spełnianiem marzeń jest związane ;)

A tak na marginesie na jakim jestem etapie?, ano poszukuje domu bo miejsce myślę że dość precyzyjnie określone już zostało. No w sumie to i dom jest, ale co z tego skoro właściciel jego rzadko  trzeźwy bywa, a jak już bywa to za boga nie pamięta ostatniej naszej rozmowy .;(

W tej sytuacji zrodził się w mej głowie dość szalony plan ,by wymarzony stary dom wybudować od nowa. Niektórzy z was pokiwają z powątpiewaniem głowami…. Rozumiem ich ..,ale nie jestem pierwszy który wpadł na taki pomysł , a co ciekawsze zaczęły wpadać mi dłonie artykuły i materiały o takich ,którzy takowy plan zrealizowali.
Dotarłem ostatnio do ludzi którzy ostro zajęli się pomysłem pomocy takim szaleńca jak ja w zrealizowaniu ich marzeń zerknijcie w wolnej chwili;)

Chętnie wysłucham waszej opinii w tej kwestii.
I jeszcze słówko pozwolę sobie skrobnąć ,nie rozumiem niestety ludzi ,w dobie kryzysu w czasie gdy brakuje im środków na podstawowe potrzeby życiowe dostają propozycje spieniężenia często zbędnych im budynków pozostałości po schedach, spadkach i darowiznach –jednak oni nie podejmują rozmowy o zbyciu zapuszczonej nieruchomości jakiemuś mieszczuchowi który chciały ja przywrócić do stanu świetności . I natrafiamy też na drugą grupę osób która swoje ruiny a i owszem chętnie spienięży jednak chcieli by za nie otrzymać … no właśnie co …? , setki tysięcy złotych bo przecież posiadają cenny zabytek i nie dociera do nich ,że kolejna zima pozostawi z ich cennego zabytku stertę desek opałowych bo ich „ruina” nie podła już oprzeć się masie śniegu ….
Od taka nasza mentalność…. Wasze zdrowie czytelnicy bloga ....;)

4 komentarze:

 1. W kwestii budowy: czasami działanie od d. strony daje najlepsze efekty.

  Podzielamy niezrozumienie z ostatniego akapitu.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dzięki za pozostawienie śladu po sobie...
   Wasze nie zrozumienie jest nadzieją ,że jestem normalny i nie tylko ja postrzegam pewne sprawy tak a nie inaczej.
   Bo przyznam się w tajemnicy ,że czasem nadchodzi zwątpienie …

   Usuń
 2. Jak chcesz mieć nowy prawdziwy dom przysłupowy to tylko tu:

  http://www.zimmerei-klippel.de/html/umgebindetypenhaus.html

  I nie sadze by był droższy w budowie od tych wynaturzonych dziel współczesnych architektów , a można w nim również zastosować nowoczesne rozwiązania .
  A co do ostatniego akapitu to w pełni cie rozumie tez przez takich jednych pseudo właścicieli jestem w D.... od jakiegoś czasu.
  W ogóle coś tu za dużo podobieństw .:)
  Pozdrawiam
  Max

  OdpowiedzUsuń
 3. Dzięki za link-a ,strona faktycznie interesująca.
  Co do ceny , no cóż licząc po aktualnym kursie .. nie mało…
  Mam zamiar osiągnąć efekt zbliżony oszczędzając kilka złotówek w związku z inwencją własną;)
  A co do twórczości współczesnych twórców architektury ,o gustach się nie dyskutuje…;)
  Przyznam się jednak ,że okna w formacie XXL ,na tak zwane „widoki „ …popieram …
  Chciałbym tu osiągnąć kompromis miedzy pięknem, a odlotem;)
  W kwestii podobieństw ;) -myślę, że jest nas w tej materii więcej ….;)

  OdpowiedzUsuń